Hakkımızda

SİMGE PSİKOLOJİ SAYFAMIZA HOŞGELDİNİZ…

Simge Psikoloji olarak bizler, uzun yıllardır çocuk, ergen ve aileleriyle çalışan çocuk terapistleriyiz. Misyonumuz, alanında kendini geliştiren, yenileyen meslektaşlarımıza yönelik, etik değerler ve bilimsel temelli kriterlere dayalı eğitimler sunmak, gelişmek, büyümek; yolculuklarına eşlik ettiğimiz danışanlarımız için, terapistler olarak onları kapsayabilmeye yardımcı olacak değerleri, teknikleri öğreten terapötik beceriler kazandırmak, ‘Oyun Terapisi’ni mesleki ve etik standartlar doğrultusunda çocuk ruh sağlığı alanında çalışan daha çok uzmana ulaştırmak…

Mesleğe başladığımızdan beri öğrenme motivasyonumuz, öğrendiklerimizi en etkin şekilde kullanma heyecanımız; eğitimlerine katıldığımız değerli hocalarımızın, supervizörlerimizin, mentorlarımızın sayesinde bu yolculuk daha da anlam kazandı. Yolumuz birçok meslektaşımızla kesişti, benzer duyguları, heyecanı, motivasyonu paylaştık. İstedik ki alanında yetkin daha çok uzman yetişsin, belirgin standartlar oluşsun, bilimsel temele dayalı ortak bir dil oluşsun. Bize akanı,  aktarmak; bu yolculukta bir köprü olmak istedik. Çocukların dünyasına girerken araç olarak kullandığımız ‘Oyun Terapisi’nin belirgin değer ve faydasını farklı uzmanlarla, farklı bakış açılarıyla, farklı tekniklerin öğretilmesine aracı olmak istedik…

Bizler,

Uzm. Psk. Oyun ve EMDR Terapisti Layza Ovadya, Uzm. Psik. Oyun ve EMDR Terapisti Selin Kasuto ve Uzm. Psik Dan. Psikodrama Oyun ve EMDR Terapisti Sonnur Öztürk olarak yurtiçi, yurtdışı ve webinar yoluyla bugüne kadar sadece bu eğitimleri organize eden bir ekip olduk. 2012’den beri APT ile başlayan sürecimizde emeklerimizin karşılığını alarak APT’nin saygın eğitmenlerinden oluşan, Simge’nin danışma kurulu üyelerinin onayıyla “Oyun Terapisti Süpervizörü” unvanını almış bulunmaktayız. 20 seneye yakın Ekipnormarazon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde terapist kimliği ile devam eden Sonnur ve yeni bir oluşum ile terapist kimliklerine Simge LİS Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde devam eden Layza ve Selin olarak halen Oyun Terapisti Eğitmeni sürecimize devam etmekteyiz. Oyun Terapisti süpervizörü kimliğimize de mesleğimize ek bir boyut getirmenin ve sorumluluk almanın bilincindeyiz. Bu yolda, ülkemiz çocuklarına doğrudan ve dolaylı olarak hizmet verebilmekten dolayı mutluyuz.

Biz Kimiz

Bizler, uzun yıllardır çocuk, ergen ve aileleriyle çalışan çocuk terapistleriyiz.

Layza OVADYA

Uzm. Psikolog - Oyun ve EMDR Terapisti

1999 yılından bu yana Ekipnormarazon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde uzman psikolog olarak çalışmaktayım. Evli ve ikiz çocuk annesiyim.
Detaylı bilgi için..

Selin Kasuto

Uzm. Psikolog - Oyun ve EMDR Terapisti

2002 yılından beri Ekipnormarazon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde çalışmaktayım. Evli ve 2 çocuk annesiyim.
Detaylı bilgi için..

Sonnur Öztürk

Uzm. Psikolojik Danışman - Psikodrama, Oyun ve EMDR Terapisti

1998 yılından itibaren Ekipnormarazon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde çalışmaktayım. 2010 yılında hizmete giren Ekipnormarazon Caddebostan şubesinin kurucusu ve sahibiyim. Evli ve 2 çocuk annesiyim.
Detaylı bilgi için..