Eğitmenlerimiz

Dr. Sue Bratton, Ph D., LPC-S, RPT-S APT kimdir?

  • APT (Amerika Oyun Terapisi Derneği) Geçmiş Dönem Başkanı
  • APT Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahibi
  • Emeritus Ünvanlı Profesör
  • Filial Terapi Manueli’nin (CPRT) yazarı
  • Garry L. Landreth’in kurucusu olduğu North Texas Universitesi Oyun Terapi Merkezi’nin (the UNT Center for Play Therapy) Direktörü (2003-2017)
Dr. Sue Bratton Kitapları

Dr. Linda E. Homeyer, Ph D., LPCS, RPT-S kimdir?

Texas State Üniversitesi’nde profesör olan Linda E. Homeyer,  Oyun Terapisi Derneği’ne(Amerika) (Association for Play Therapy) kayıtlı oyun terapisti, süpervizör ve onaylı sürekli eğitim uzmanıdır.

Sertifikalı Çocuk- Ebeveyn İlişkisi Terapisti-Süpervizörü ve Sertifikalı Çocuk Merkezli Oyun Terapist-Süpervizörüdür. 1994’ten beri danışman ve süpervizör olarak özel muayenehanesinde çalışmaktadır. 2013’ten beri New Braunfels Door of Hope Danışma Merkezi’nde direktör ve danışman olarak çalışmaktadır. Birçok dile çevrilmiş Kum Tepsisi Terapisi ve oyun terapisi ile ilgili kitapları, makaleleri ve kitap bölümleri vardır.

Homeyer’a, Texas State Üniversitesi tarafından Fahri Profesör unvanı ve Oyun Terapisi Derneği tarafından Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile Emeritus ünvanı verilmiştir. ABD, Hindistan, Avustralya, Güney Afrika, İrlanda, Malezya, Meksika, Kanada, Tayvan gibi birçok ülkede eğitimler ve konferanslar vermiştir.

Dr. Linda E. Homeyer Kitapları

Marshall Lyless, LPC-S, LMFT-S, RPT-S APT kimdir?

Marshall Lyles, LPC-S, LMFT-S, RPT-S, EMDRIA tarafından onaylanmış danışmandır. Aile ve oyun terapisinde 15 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Konuşma ve uygulama konusunda geniş kapsamlı tecrübesi var ve çeşitli akıl sağlığı alanlarıyla çalışmıştır.

Marshall, çoğu klinik uygulamalarında bağlılık travmalarına ve bu travmaların aile ilişkilerine etkisi üzerine odaklanmıştır. Marshall, danışmanlık uzmanları ile süpervizyon ve danışma seansları yapmış ve hem ebeveynlik hem de uzmanlık alanlarında eğitimler vermiş; danışmanlığının ve eğitimlerinin birçoğu, travma-içerikli bağlamda kum tepsisi terapisinin kullanımına odaklanmıştır.

Marshall, Evlilik ve Aile Terapisi doktorasını bitirmeye yaklaşırken, karşısına daha fazla yazı fırsatları çıkmış ve bu onun için tutkulu bir ilgi noktası haline gelmiştir.

Dr. Joyce C. Mills, PhD. LMFT, LLC kimdir?

Dr. Joyce Mills, Ph.D. sıcak, dinamik ve ilham verici stili ile tanınır. Dr. Joyce C. Mills; ulusal ve uluslararası olarak tanınan hikaye anlatıcısı, açılış sunucusu, atölye lideri, danışman, travma uzmanı ve sağlık hizmeti, psikoloji, eğitim ve toplum örgütleri için program geliştiricisidir. Hikaye Oyunu Merkezi (The StoryPlay® Center) kurucusu olan Dr. Mills, Oyun Terapisi ve Çocuk Psikolojisi alanına üstün kariyer katkılarından dolayı 1997 Oyun Terapisi Uluslararası Ödülü’ne layık görülmüştür. Lisanslı Evlilik ve Aile Terapisti ve Kayıtlı Oyun Terapisi Süpervizörü olan Dr. Mills; ödül kazanan Çocuklar ve İçinizdeki Çocuk için Terapötik Metaforlar’ı da içeren, Hayatın Sihrine Yeniden Bağlanma, Fil Sammy ve Bay Deve, Nazik Söğüt ve Küçük Ağaç isimli yedi kitabın yazarı ve yardımcı yazarıdır. (Kitapların orijinal isimleri: Therapeutic Metaphors for Children and the Child Within, Reconnecting to the Magic of Life, Sammy the Elephant and Mr. Camel, Gentle Willow, and Little Tree)

Dr. Mills yirmi yıla yakın süredir Phoenix, Arizona’da bulunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Turtle Island Projesi’nin Yönetim Kurulu’nda bulunmuştur. Bu proje ile Dr. Mills, Amerika Yerlileri’nin ruhani ve eğitim liderleri ile beraber iyileştirme rehabilite merkezini yardımcı olarak yönetir. Dr. Mills halen ulusal ve uluslararası atölyeler yapmakta ve danışma vermektedir; ayrıca Scottsdale, Arizona’da özel muayenehanesinde çalışmaktadır.

Dr. Joyce C. Mills Kitapları

Geçmiş Dönem Eğitmenlerimiz

reyhana seedat

Reyhana Seedat, BA. S.W (Hons) Med. Sc.S.W kimdir?

Uluslararası Oyun Terapisi Derneği’nin (Association Of Play Therapy) kayıtlı oyun terapisi eğitmenlerinden olmakla birlikte aynı zamanda, aile ve evlilik konusunda uzmanlaşmış bir klinik psikologdur.

Texas Üniversitesi’nde D.G.Landreth tarafından oyun terapisi konusunda eğitim görmüştür. Çocuk psikoterapisi ve oyun terapisi alanlarında, öğrencilere terapötik beceriler kazandırmakta ve süpervizyon vermektedir. Hem yetişkin, hem de çocuk ruh sağlığı alanında çok geniş tecrübeleri vardır.

Reyhana, uluslararası bir çerçevede oyun terapisi eğitmeni olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda dünyanın bir çok ülkesinde Kalp Merkezli Hipnoterapi eğitimi, İmago İlişki Terapisi eğitimi, EMDR ve oyun terapisi eğitimleri vermeye devam etmektedir. Reyhana Seedat, sıklıkla UNICEF ile de çalışmalar yapmaktadır.

Paris Goodyear – Brown, MSSW, LCSW, RPT-S kimdir?

Uluslararası Oyun Terapisi Derneği’nin (Association Of Play Therapy) kayıtlı oyun terapisi eğitmenlerindendir.

Nurture House’un kurucusu ve direktörüdür. Aynı zamanda lisanlı klinik sosyal hizmet uzmanıdır ve 20 senedir oyun terapisi uygulamakta ve süpervizörlük yapmaktadır. Kendisi travma  (cinsel istismar, fiziksel istismar, kötü davranış/eziyet ve ihmal) ve bağlanma sorunları konusunda uzmanlaşmış, endişeli, öfkeli ve depresif çocuk ve ergenlere yardım sağlamıştır.

Gerçekleştirdiği oyun terapisi tanıtımı ve eğitimi için APT (Association of Play Therapy) ödülünü kazanmıştır. Aynı zamanda çocuk terapisi ile ilgili birçok kitap ve makalenin yazarıdır.